Results
Harms Woods
3 June 2012

Home - Chicago Area Orinteering Club
Intro to Orienteering
Upcoming Events
Results
E-mail lists
Newsletter
Forums
Training
Contacts
Membership Info
Photo Gallery
Related Links
Meet Director's Area

Related links

Splits Times

   
 

Split times can be found here.

 

White Course—1.7 km
1 Magnus Naess 22:50
2 Zayn 22:56
3 Henrik Naess 22:59
4 Carrie Mines 31:37
5 Rahil Verma 33:29
6 Tom Nakic 33:35
7 Beca team 36:03
8 Michael Haney 40:22
9 Tracy Hixon 40:28
10 Team Cats 56:56
11 John Flershem 60:23
12 The Awesome team 75:10
13 Mary Deane 128:41
Attila DNF
Hoffmann DNF
 
Yellow Course—2.4 km
1 Matthew Suchomel 18:15
2 Tracy Hixon 20:13
3 Dan Markham 21:37
4 Ulysses Peterson 23:42
5 Valerie Metz 25:59
6 A Pitkus 31:33
7 Rosenkranz 33:28
8 Marco 34:06
9 Bixler 35:22
10 Alan 35:32
11 Steve Mirabella 38:30
12 Joshua Collins 39:19
13 Andrew team 40:12
14 Jackson Ballard 41:29
15 Roger Rasmussen 45:23
16 Currier 46:15
17 Bill Bollig 47:34
18 Budin 64:58
19 Team Bob 66:47
20 Paulsen 66:52
21 Matt Deane 80:15
Tom Nakic DNF
Jan Erik Naess DNF
 
Orange Course—4.1 km
1 Jeff Shaw 49:58
2 Tom Chadwell 54:53
3 Mathew 72:04
4 Diablos de tierra 76:36
5 Fred Pratt 84:17
6 Alan 93:19
7 Mollie Reese 98:18
8 Jeff Markus 99:00
9 Ayers 101:16
10 Anderson 108:55
11 John Pearson 110:03
12 team Live 113:19
13 Jerry Kennedy 118:46
14 Rosenkranz 125:42
15 Flying Piglet 125:49
16 Solar 162:47
 
Green Course—5.1 km
1 Bruce Metz 75:41
2 Rich Gaylord 86:26
3 Dan Markham 87:04
4 Leonid Shatskin 90:31
5 Rudy Schwarz 91:43
6 Eric Washington 104:53
7 Lise Valentine 105:20
8 Ron Mexico 110:42
9 Eric Anderson 113:55
10 Milan Bhatt 116:45
11 Michal Dziewiatkowski 116:47
12 Burns 120:02
13 Jim Puzon 120:46
14 Team Currier 152:52
15 Boris Tannenbaum 157:05
Team RP DNF
Toboggan Runners DNF
Attila DNF
 
Red Course—6.6 km
1 Maricel Olaru 62:16
2 Oivind Naess 68:43
3 Matt Baughman 70:41
4 Ivan Petrov 79:33
5 Bruce Spottiswoode 86:01
6 Chris Svoboda 90:41
7 Chris Gladwin 91:38
8 Charlie Shahbazian 95:00
9 Real Decoy 100:16
10 Jeffrey Luteyn 101:11
11 Antonina Kuzmis 119:08
12 Hernann 119:17
13 Wangki Yuen 125:00
14 Donald Bart 154:19
Joe Przybyla DNF
Michael Collins 62:46 N/C
Michael Reese DNF
Alex Kouznetsov DNF
 

 

Split times can be found here.

 

Home | Intro | Events | Meet Results | E-mail lists | Newsletter
Training | Contacts | Membership | Links | Meet Directors
© 2001-2017 Chicago Area Orienteering Club
Please send questions or comments to the webmaster.